sobota, 5 października 2013

O Etiopii?A już największe zmartwienia wynikały z powodu postępów oświaty, bo mnożyło się tych, co ukończyli szkoły, więc trzeba było upychać ich po urzędach, co sprawiło, że biurokracja rozpęczniała, zogromniała i coraz więcej pieniędzy z pańskiej kasy wyciągała.

Ryszard Kapuściński Cesarz

5 komentarzy:

 1. Nie ma po jak rano podnieść sobie ciśnienie. No cóż Zakład Umysłowo Szurniętych ( kto kiedyś, coś próbował tam załatwić, wie skąd ten skrót) niczym kapryśna kochanka dziurawi nam kieszenie, a na starość i tak nam bokiem wyjdzie...

  OdpowiedzUsuń
 2. Heh, zrobiłem mały test mojej dziewczynie, która nomen omen czytała kiedyś "Cesarza". Przeczytałem Twój cytat nie wspomniawszy oczywiście o źródle i zapytałem o to, jakiego kraju się on odnosi. W odpowiedzi usłyszałem, że oczywiście chodzi o Polskę. Ciekawe ilu naszych pseudopolityków czytało tę świetną książkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie - ilu czytało jakąkolwiek książkę? :)

   Usuń
 3. Wypisz, wymaluj........ Jednym słowem jest w tym jakaś przewrotna prawidłowość.

  OdpowiedzUsuń

 4. Pewnie to z powodu przerostu zatrudnienia ale też znaczna część to koszty stałe...

  OdpowiedzUsuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)