środa, 30 października 2013

O zaletach stabilizacjiKiedy koncentrujesz się na przyszłości, podejmujesz decyzje, które antycypują pewne konsekwencje. Przewidując plusy i minusy, mogące wyniknąć z danego działania, zakładasz, że istnieje wystarczająca stabilność, umożliwiająca dokonywanie oszacowań. Stabilny rząd i rodzina pozwalają ci przewidzieć, jakie działania pomogą ci osiągnąć zamierzone rezultaty, lub czy w ogóle kiedykolwiek uzyskasz obiecane wynagrodzenie za wykonywane w danym momencie obowiązki. Ogólnie rzecz biorąc, stabilne, godne zaufania otoczenie stanowi najżyźniejszą glebę dla budzącej nadzieje przyszłości.

Philip Zimbardo i John Boyd Paradoks czasu

2 komentarze:

  1. O matko, to ostatnie zdanie wzbudza u mnie bezbrzeżny smutek, bowiem dobitnie potwierdza moje przypuszczenia, że w najbliższym czasie nie możemy sobie pozwolić choćby na nadzieję na lepsze jutro. Nasza polityczna gleba musiałaby ulec diametralnej przemianie in plus, a na to kompletnie się nie zanosi.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Od razu właśnie tak mi się to skojarzyło.

      Usuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)