wtorek, 15 października 2013

O prawdziwej prawdzieRozumiał, że to, co dana osoba uważa za prawdę, było w rzeczywistości znacznie ważniejsze, niż obiektywna prawda oparta na faktach – jeśli coś takiego w ogóle istnieje. W końcu ludzie przeżywają swoje życie jako osobiste wspomnienia, bazując na tym, co uważają za prawdę, nie zaś na oficjalnie usankcjonowanej wersji wydarzeń, odnotowanej w ramach obiektywnie ujętej historii.

Philip Zimbardo, John Boyd Paradoks czasu

6 komentarzy:

 1. " (...) obiektywna prawda oparta na faktach – jeśli coś takiego w ogóle istnieje."

  Nic dodać nic ująć. Każdy z nas ma swoje racje, swoje prawdy i pewnie dlatego wszelkie dyskusje, nawet te najbardziej merytoryczne rzadko kiedy kończą się pełnym consensusem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego właśnie od dyskusji wolę rozmowę. Szkoda, że ta sztuka jest w zaniku :)

   Usuń

 2. Na oryginał nie na trafiłem ale znalazłem tłumaczenie takie z trochę błękitno-białą okładką :))

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daj znać jakie wrażenia z lektury. Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 3. W zasadzie podzielam takie zdanie..

  OdpowiedzUsuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)